English
русский
Українська

Trending:

Ukrainka, którą wygwizdano w Paryżu, eliminuje dwóch Rosjan z turnieju deblowego na Roland Garros

Maksym InshakovSport
Nasz rodak został sparowany z rumuńskim tenisistą

Druga rakieta Ukrainy Marta Kostiuk w parze z rumuńską tenisistką Eleną-Gabrielą Rousse odniosły trudne zwycięstwo na starcie deblowego Roland Garros. W pierwszej rundzie Kostiuk/Ruse pokonały rosyjski duet Anna Blinkova/Warwara Graczowa w trzech setach - 6:3, 3:6, 6:2.

Po pewnym pierwszym secie Kostiuk/Ruse rozluźniły się, oddając grę rosyjskim zawodniczkom.

W decydującym secie Marta i Elena miały przewagę. Wygrały pierwsze pięć gemów z rzędu i mogły wygrać w trzech setach, ale straciły dwa punkty meczowe.

Po spotkaniu Kostiuk odmówiła podania ręki rywalkom. Przycięte wideo pokazuje, że gdy Rosjanki zbliżają się do siatki, Marta już się odwróciła i idzie w kierunku sędziego, aby go poinformować.

W drugiej rundzie ukraińsko-rumuński duet zmierzy się z Kirsten Flipkens/Shelby Rogers (Belgia/USA).

Warto zauważyć, że Kostiuk został wygwizdany przez kibiców w turnieju singlowym French Open za to, że po porażce nie podał ręki Białorusince Arinie Sobolenko.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, Anna Blinkova jest rywalką Ukrainki Eliny Svitoliny w trzeciej rundzie Rolanda Garrosa. Tenisistki zagrają ze sobą za tydzień - w maju mieszkanka Odessy pokonała moskwiankę w finale turnieju WTA 250 w Strasburgu.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!