Ukrainiec Trubin został jednym z 2 najlepszych zawodników portugalskiego El Clasico i pomógł Benfice wygrać. Wideo

Oleksandr CzekanowSport
Trubin pokazał świetny występ

Ukraiński bramkarz Anatolij Trubin popisał się świetnym występem w pierwszym klasycznym meczu ligi portugalskiej, w którym jego Benfica podejmowała Porto. Nasz rodak pomógł swojej drużynie odnieść ważne zwycięstwo 1:0.

Były gracz Szachtara Donieck pojawił się na boisku od pierwszej minuty. Początek meczu nie należał do najbardziej udanych dla Benficy, ale już w 19. minucie goście znaleźli się w mniejszości. Moment ten nie wpłynął jednak szczególnie na przebieg meczu - Porto nadal regularnie podchodziło pod bramkę rywala.

W efekcie Trubin dwukrotnie pomógł kolegom z drużyny - najpierw wyszedł z bramki i złapał piłkę w nogi przeciwnika, a następnie wyciągnął mocny strzał z 20 metrów. Gościom udało się dość spokojnie zremisować pierwszą połowę.

W drugiej połowie Benfica była niesamowita. Nie dali swojemu pryncypialnemu przeciwnikowi żadnej przestrzeni, a w 68. minucie legendarny Angel Di Maria zdobył zwycięską bramkę.

Trubin otrzymał drugą najwyższą ocenę wśród wszystkich zawodników z portalu Who Scored - 7,5. Anatolii wybronił dwa rzuty karne i podał 77% swoich podań do kolegów z drużyny.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, występ ukraińskiego Wiktor Cyhankow i Artem Dowbyk w meczu ligi hiszpańskiej pomiędzy Gironą i Granadą zebrał entuzjastyczne recenzje.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!