Ukraińscy zawodnicy pokazali świetny wynik na turnieju w Pradze

Maria SzewczukSport
Anastasija Bondarewa

W miniony weekend w Pradze odbył się najbardziej prestiżowy 4-gwiazdkowy turniej steeplechase (CSIO 4*), podczas którego wszyscy zawodnicy mieli okazję dodać punkty uzyskane na trasie Grand Prix (wysokość przeszkód wynosiła do 155 cm) do swojego osobistego międzynarodowego rankingu.

Spośród 60 zawodników, wśród których znaleźli się najlepsi reprezentanci skoków przez przeszkody z różnych krajów, tylko pięciu zdołało pokonać zaproponowaną przez projektanta trasę w limicie czasu i bez punktów karnych. Nasza najmłodsza utalentowana zawodniczka - członkini Kadry Narodowej Ukrainy Anastasija Bondarewa i jej partner Calder pokazali po prostu genialny wynik - 4 miejsce! Nieco za nimi uplasowała się para Alisa Danilova i Cossinel, która zajęła 13 miejsce. Godny wynik!

Również w ramach turnieju w Pradze odbył się finał Pucharu Narodów, w którym rozegrano dwa vouchery drużynowe na Igrzyska Olimpijskie 2024 w grupie "C". Reprezentacja Ukrainy zajęła 7. miejsce i nie zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich.

Podczas gdy drużyna narodowa przygotowuje się do kolejnych zawodów w Warszawie, kibice mogą obserwować, jak pisze się nowa karta w historii sportu jeździeckiego na Ukrainie.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Co przyniesie przyszłość: szybki test

Słuchaj swojej intuicji i wybierz drzwi, którymi chcesz wejść.