English
русский
Українська

Trending:

Siatkarska reprezentacja Ukrainy wygrywa kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich 2024, ale traci szansę na bezpośredni bilet

Maksym InshakovSport
Mecz odbył się w Brazylii

Siatkarska reprezentacja Ukrainy mężczyzn pokonała Katar w 5. rundzie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich 2024. Mecz w Brazylii zakończył się wynikiem 3:1 (25:22, 27:29, 26:24, 25:22).

Mecz nie układał się po myśli podopiecznych Ugisa Kristinsa. Katar przejął inicjatywę od pierwszych minut, robiąc run 5:1. Przez połowę seta Ukraińcy byli w roli odrabiających straty, wyrównując wynik (14:14) dopiero w 28. partii. Walka była wyrównana do ostatniej partii, w której to nasi rodacy okazali się pewniejsi siebie.

Drugi mecz był lustrzanym odbiciem pierwszego. Ukraina objęła prowadzenie w pierwszej partii, ale straciła przewagę na rzecz Katarczyków.

Następnie ukraińska drużyna skoncentrowała się i nie dała przeciwnikowi szans, wygrywając trzeciego i czwartego seta.

Było to drugie zwycięstwo żółto-niebieskich w turnieju, ale po porażce Niemiec z Czechami nasi rodacy stracili matematyczne szanse na zajęcie drugiego miejsca w grupie, które daje im prawo gry na Igrzyskach Olimpijskich w 2024 roku.

W tym samym czasie Ukraina, zajmująca 16. miejsce na świecie, może zakwalifikować się do Igrzysk na podstawie swojego rankingu. Aby zwiększyć swoje szanse, ukraińscy siatkarze muszą wygrać dwa kolejne mecze kwalifikacyjne z Czechami i Niemcami.

Pozycja kwalifikacyjna do Igrzysk w Paryżu zostanie ustalona po zakończeniu obecnego turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich.

Tylko sprawdzone informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!