Ukraina awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy w siatkówce dzięki miażdżącemu zwycięstwu

Maksym InshakovSport

Reprezentacja Ukrainy mężczyzn dotarła do ćwierćfinału Mistrzostw Europy, które odbywają się od 28 sierpnia do 16 września we Włoszech, Bułgarii, Macedonii Północnej i Izraelu. Podopieczni Ugisa Krastinsa pokonali Portugalię 3:0 (25:20, 25:19, 25:22) w Pałacu Sportu w Warnie.

Początek meczu był wyrównany, a obie drużyny szły punkt za punkt. Przy prowadzeniu 8:7, nasi rodacy podkręcili tempo i zaczęli grać agresywniej w obronie i doprowadzili do przełomu 9:2, który był kluczowym czynnikiem w tym secie. Portugalczycy byli w stanie zmniejszyć różnicę do 2 punktów, ale nie miało to wpływu na wynik.

Portugalia próbowała wziąć rewanż w drugim meczu, prowadząc 3:1. "Nasz zespół nie pozwolił przeciwnikom na oderwanie się, narzucając grę punkt za punkt. Ten rytm trwał do momentu, gdy serwis Kowalowa pozwolił Ukrainie przejść z "wymiany punktów" do trybu breakaway 13:14".

Gra Portugalczyków wyraźnie się rozpadała. Podopieczni João José popełniali błędy przy serwisie i trafiali w siatkę, zmuszając swojego trenera do brania przerw, by ratować sytuację.

Reprezentacja Ukrainy rozpoczęła trzeciego seta ekstrawagancko, zdobywając 3 punkty bez odpowiedzi, ale portugalscy siatkarze nie zamierzali się poddawać, wyrównując wynik. Gdy tylko Ukraina uzyskała przewagę większą niż dwa punkty, trener reprezentacji Portugalii natychmiast wziął minutową przerwę,

Nie udało się i mecz toczył się przy całkowitej dominacji naszych siatkarzy. Nasz zespół rozluźnił się dopiero w końcówce i pozwolił przeciwnikowi na zdobycie 2 punktów, ale nie oddał zwycięstwa.

Ukraińcy zagrają ze Słowenią w ćwierćfinale 11 września.

Jak donosi OBOZREVATEL, Ukraina pokonała Hiszpanię w ostatniej kolejce fazy grupowej wynikiem 3:0 i zagwarantowała sobie miejsce w playoffach.

Ukraina źle rozpoczęła siatkarskie Euro-2023, przegrywając pierwsze trzy spotkania. Pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w meczu z podopiecznymi Finlandii Krastiņs, ale nie zachwyciło to zawodników. Kapitan Ukrainy Oleh Płotnicki powiedział, że "grają jak gówno".

Należy zauważyć, że Ukraina gra w play-offach Euro po raz trzeci w swojej historii. Na dwóch poprzednich mistrzostwach kontynentu nasi rodacy zajęli miejsca w ćwierćfinale (2019) i 1/8 finału (2021).

Tylko zweryfikowane informacje od nas na Telegramie Obozrevatel i Viberze. Nie daj się nabrać na podróbki!

Co przyniesie przyszłość: szybki test

Słuchaj swojej intuicji i wybierz drzwi, którymi chcesz wejść.