Currency

Reprezentacja Ukrainy przegrała z Polską w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Futsalu 2024, tracąc 3 gole z rzędu. Wideo

Maksym InshakovSport
Mecz odbył się na Węgrzech

Reprezentacja Ukrainy w Futsalu przegrała z Polską w drugiej rundzie kwalifikacji do Mistrzostw Świata FIFA 2024. Mecz w węgierskim mieście Berettyóújfalu na arenie Palfi István Rendezvénycsarnok zakończył się wynikiem 2-3.

Polacy, po niespodziewanej porażce z Serbią na początku kwalifikacji, wykazali się maksymalną agresją i koncentracją na boisku. Ukraina prowadziła 2-0 w 13. minucie dzięki staraniom Korsuna i Pediasza, ale nie zdołała utrzymać zwycięstwa.

Krezel potrzebował niecałej minuty, aby zmniejszyć deficyt. Złe zagranie naszego bramkarza, który wbił piłkę do własnej siatki, pozwoliło polskiej drużynie wyrównać wynik w 20. minucie.

W drugiej połowie polski bramkarz Kaluzha grał bezbłędnie, niwecząc wszystkie wysiłki naszego ataku. "Nasza drużyna zaatakowała z wielką siłą, ale straciła fatalną bramkę od Marka w 34. minucie.

W tabeli Ukraińcy spadli na trzecie miejsce, które dzielą z Polską. 6 października drużyna Ołeksandra Kosienki zagra decydujący mecz z Serbią.

Zgodnie z regulaminem, zwycięzca grupy awansuje do części finałowej. Do Mistrzostw Świata awansują 4 najlepsze drugie drużyny turnieju kwalifikacyjnego.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!