W półfinale Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie doszło do ogromnej sensacji

Maksym InshakovSport
USA Germany
Stany Zjednoczone nie były w stanie pokonać Niemiec

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych sensacyjnie przegrała w dramatycznej dogrywce z Niemcami i nie zdołała awansować do finału Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie. Mecz w fińskim Tampere zakończył się wynikiem 4:3.

Amerykanie, jako zdecydowani faworyci meczu, natychmiast przejęli inicjatywę, całkowicie dominując na lodzie. Drużyna Davida Quinna zdobyła dwie bramki w ciągu pierwszych czterech minut.

Reprezentacja USA nie mogła jednak przejść do przerwy z taką przewagą. Tiffels i Schuber zdobyli po dwa gole przeciwko Desmittowi (2-2).

Stany objęły prowadzenie w dziewiątej minucie drugiej tercji. Zwycięski wynik utrzymali do końca spotkania, kiedy to na półtorej minuty przed końcową syreną Nebels doprowadził do dogrywki.

Tiffels zdobył złoty krążek w ósmej minucie, pozostawiając dwukrotnych mistrzów świata bez trzeciego tytułu.

Dla niemieckich hokeistów finał Mistrzostw Świata 2023 był pierwszym finałem od 1953 roku. Wówczas Niemcy zajęły drugie miejsce. Niemcy nigdy nie wygrały Mistrzostw Świata.

Jak donosi OBOZREVATEL, kilka godzin wcześniej Kanada awansowała do finału pokonując Łotwę.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber.Nie daj się zwieść podróbkom!