Svitolina w żółto-niebieskich barwach odwróciła losy meczu na Roland Garros i odniosła wysokie zwycięstwo

Maksym InshakovSport
Ukraiński tenisista przegrywa pierwszego seta, ale udaje mu się wrócić na właściwe tory

Szósta w rankingu Ukrainka Elina Svitolina (#192 WTA) dotarła do trzeciej rundy turnieju tenisowego French Open z pulą nagród 19,8 mln euro. 28-latka z Odessy pokonała reprezentantkę Australii Storm Hunter (#204 WTA) 2-6, 6-3, 6-1 w ciągu prawie dwóch godzin, mając siedem setów przewagi.

Ukrainka, która grała w spektakularnym żółto-niebieskim stroju, rozpoczęła mecz nieudanie. Nie mogła znaleźć swojego rytmu, podczas gdy jej przeciwniczka zdobywała coraz więcej punktów. Kiedy zdała sobie sprawę, że nie może wygrać pierwszego seta, Elina odpuściła sytuację, przestała walczyć i weszła w drugiego seta na pełnych obrotach.

Kluczowy moment nastąpił w drugim gemie przy stanie 1:2. Svitolina narzuciła Australijce swój charakterystyczny "ciągnący" tenis, w którym zawsze popełnia o jeden błąd mniej niż jakakolwiek przeciwniczka.

W trzecim secie Hunter była już tak wyczerpana, że praktycznie oddała mecz naszej rodaczce bez walki.

W trzeciej rundzie Elina zagra z Anną Blinkovą z Rosji.

Przypomnijmy, że to właśnie Blinkovą Svitolina pokonała w finale turnieju WTA 250 w Strasburgu 27 maja.

Tylko zweryfikowane informacje w naszym kanale Telegram Obozrevatel i w Viber.Nie daj się nabrać na podróbki!

Spring rolls: jak ugotować prawdziwe wiosenne danie