Mecz o mistrzostwo Hiszpanii odwołany z powodu śmiertelnej tragedii na trybunach

Maksym InshakovSport

Mecz o mistrzostwo Hiszpanii w La Liga pomiędzy "Granadą" a "Athletikiem" Bilbao został odwołany po śmierci jednego z kibiców. Według doniesień lokalnych mediów, w 18. minucie meczu jeden z kibiców na trybunach stadionu "Estadio Nuevo Los Carmenes" w Granadzie dostał ataku serca.

Sędzia główny meczu Miguel Ortiz natychmiast przerwał grę, a klubowy sztab medyczny rzucił się na poszkodowanego.

Pomimo wszystkich prób lekarzy, aby uratować widza, nie udało się. Po tym, jak zespół reanimacyjny oficjalnie potwierdził zgon, Ortiz zdecydował się przerwać mecz.

W tym momencie "Athletic" prowadził 1-0 dzięki bramce Iñakiego Villazmy w 6. minucie.

Widzowie siedzieli na trybunach przez około godzinę, aż sędzia oficjalnie ogłosił, że mecz nie zostanie wznowiony.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!