Szachtar ustanawia historyczne osiągnięcie Ukrainy w Lidze Mistrzów

Oleksandr CzekanowSport
Szachtar wygrywa w Antwerpii

Szachtar Donieck został pierwszą ukraińską drużyną, która wygrała wyjazdowy mecz w Lidze Mistrzów, przegrywając 0:2. Stało się to w meczu z belgijską Antwerpią w drugiej kolejce fazy grupowej tego sezonu.

"Szachtar przegrywał dwoma bramkami po pierwszej połowie, ale zdołał strzelić trzy gole po przerwie dzięki Danyłowi Sikanowi i celnemu uderzeniu z rzutu wolnego Jarosława Rakickiego. To drugi przypadek tak wielkiego powrotu w historii ukraińskiego futbolu w Lidze Mistrzów.

Dynamo Kijów było pierwszym klubem, który powrócił z 0-2. Dokonał tego jednak na własnym boisku. W 1994 roku stołeczna drużyna odniosła legendarne zwycięstwo nad Spartakiem Moskwa na zatłoczonym Stadionie Olimpijskim. Losy meczu odwrócił dublet Wiktora Leonenki i celny strzał Serhija Rebrowa na cztery minuty przed końcowym gwizdkiem.

Warto odnotować, że Ukraińcy jeszcze dwukrotnie wygrywali w Lidze Europy, w obu przypadkach w meczach wyjazdowych. W 2005 roku Dnipro pokonało armeński Bananc wynikiem 4-2. W 2017 roku Dynamo pokonało serbski Partizan wynikiem 3-2 w tym samym scenariuszu meczowym.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, obrońca Szachtara Donieck Jarosław Rakicki pobił rekord Andriya Shevchenki w Lidze Mistrzów.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Naleśniki '3 filiżanki': będą cienkie, ale nie podarte

Naleśniki "3 filiżanki": będą cienkie, ale nie podarte