Gol bramkarza: mecz Ligi Mistrzów miał fantastyczne zakończenie. Wideo

Oleksandr CzekanowSport
Provedel strzelił gola w meczu z „Atletico”

Bramkarz S.S. Lazio Rzym Ivan Provedel został bohaterem dnia meczowego Ligi Mistrzów 19 września. 29-latek pomógł swojej drużynie uniknąć porażki z Atletico Madryt na początku rozgrywek, zdobywając bramkę w piątej minucie meczu na legendarnym Stadio Olimpico.

Provedel wybronił trzy sytuacje w meczu, ale nie poradził sobie ze strzałem Pablo Barriosa, pozwalając mu otworzyć wynik. Od tego momentu gospodarze szturmowali bramkę Jana Oblaka, ale słoweński bramkarz wykonał swoją pracę i nie pozwolił rywalom na zdobycie gola.

W 90+5. minucie Provedel udał się w pole karne Atletico, by wywalczyć rzut rożny. Po tym, jak hiszpańscy obrońcy usunęli piłkę z pola karnego, pomocnik Lazio Luis Alberto dośrodkował ją z powrotem do Oblaka, gdzie włoski bramkarz dośrodkował na głowę, aby wyrównać.

"Takie wieczory zapadają w pamięć na całe życie. Bardzo się cieszę, że wygraliśmy mecz, w którym nie zasłużyliśmy na porażkę. Jeszcze nie zdałem sobie sprawy z tego, co się stało, później zrozumiem, że strzeliłem gola w Lidze Mistrzów. Zdobyliśmy punkt słusznie, teraz musimy iść dalej" - powiedział dziennikarzom po meczu Provedel.

W innym meczu grupy F holenderski Feyenoord pokonał szkocki Celtic 2-0, aby poprowadzić kwartet.

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, Szachtar Donieck przegrał z portugalskim Porto w pierwszej rundzie Ligi Mistrzów czterema bramkami w 20 minut.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

20 lat później: jak potoczyło się życie głównych bohaterów serialu Przyjaciele

Ostatni odcinek Przyjaciół został wyemitowany 6 maja 2004 roku i obejrzało go ponad 50 milionów widzów.
Ceremonia otwarcia Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 odbyła się w Malmö. Zdjęcia i wideo

Ukraińskie kobiety na "turkusowym chodniku" przypomniały o rosyjskich zbrodniach