Trending:

Po raz pierwszy w historii! Ukraińska tenisistka wygrywa Wimbledon-2023

Maksym InshakovSport
Nasza rodaczka rozegrała świetny mecz

Znana ukraińska tenisistka Ludmiła Kichenok została mistrzynią Wimbledonu-2023 w deblu mieszanym. Wraz ze swoim partnerem - Mate Pavicem z Chorwacji - 31-letnia rodaczka z Dniepru pokonała duet Joran Fliegen (Belgia) / Xu Yifan (Chiny) 6:4, 5:7 (9:11), 6:3.

Należy zauważyć, że po raz pierwszy w historii naszego kraju Ukrainka wygrała finał Wimbledonu w deblu mieszanym dorosłych. Ostatni raz Ukraina zdobyła tytuł w turnieju Wielkiego Szlema 15 lat temu, kiedy Kateryna i Aliona Bondarenko pokonały duet Azarenka/Peer w finale Australian Open-2008.

Kluczowym gemem w pierwszym secie finału w Londynie był 7. gem, w którym ukraińsko-chorwacka para zdobyła przełamanie. W drugiej partii na korcie toczyła się wyrównana walka, która zakończyła się tie-breakiem. Ludmiła i Pavic miały punkt meczowy, ale nie udało im się go zrealizować.

Wszystko rozstrzygnęło się w trzecim secie, gdzie przy stanie 4:3 nasza rodaczka i jej partnerka zrobiły breaka.

W półfinale Kichenok i Pavic pokonały brytyjski duet Johnny O'Mara/Olivia Nichols 7:6, 4:6, 6:3 .

W ćwierćfinale ukraińsko-chorwacki duet, rozstawiony na siódmym miejscu w turnieju, był silniejszy od pary Nicolasa Mayoux z Francji i Anny Daniliny z Kazachstanu - 6:3, 6:4. Kichenok i Pavich mieli 70 minut na zwycięstwo.

Jak poinformował OBOZREVATEL, w półfinale singla kobiet Wimbledonu Ukrainka Elina Svitolina przegrała z Czeszką Marketą Vondroušovą.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!