Po raz pierwszy od 23 lat: ogromna sensacja na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie

Oleksandr CzekanowSport
Norwegia pokonuje Kanadę

Reprezentacja Kanady w hokeju na lodzie poniosła drugą porażkę z rzędu na Mistrzostwach Świata, które obecnie odbywają się w fińskim Tampere i łotewskiej Rydze. Po raz pierwszy od 2000 roku Maple Leafs nie poradzili sobie z Norwegami, przegrywając w rzutach karnych 2-3.

Norwegia objęła prowadzenie w połowie pierwszej tercji i zdołała utrzymać bramkę do pierwszej przerwy. W drugich 20 minutach drużyny wymieniały się celnymi strzałami, a na 12 sekund przed końcową syreną Amerykanom z Północy udało się doprowadzić do dogrywki.

W meczu trzech na trzech drużynom nie udało się strzelić gola, a w rzucie karnym norweski bramkarz Jonas Arntzen wykonał decydującą obronę. Tym samym po raz pierwszy od 23 lat Europejczycy pokonali przodków hokeja. Nie pomoże im to jednak w żaden sposób, gdyż z sześcioma punktami stracili szanse na awans do ćwierćfinału.

Hokejowe Mistrzostwa Świata

Grupa B. Runda 6

Kanada - Norwegia 2: 3 (0: 1, 1: 1, 1: 0, 0: 0, 0: 0)

Jak wcześniej informował OBOZREVATEL, pięciokrotny mistrz świata w hokeju na lodzie Wiaczesław Bykow wpadł w prawdziwy napad złości po incydencie z kibicem podczas Mistrzostw Świata 2023. Organizatorzy turnieju na arenie w Tampere w Finlandii zmusili kibica do zdjęcia koszulki z napisem "Rosja".

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!