Debiutant Fevbet Super League zdobywa mistrzostwo za pierwszym podejściem

Oleksandr CzekanowSport
Babl zaczynał w Iwano-Frankowsku. Źródło: Federacja Koszykówki Ukrainy

Debiutujący w Favbet Superlidze zespół Rivne-OSHVSM wygrał swój pierwszy mecz w elicie, pokonując Stary Łuck 82-61 na starcie rozgrywek w Iwano-Frankowsku.

Drużyna z Równego rozpoczęła mecz bardzo pewnie od runu 8-0 i wygrała pierwszą kwartę 23-8, przede wszystkim wygrywając walkę o zbiórki i dzięki szybkim przerwom (9 punktów po stratach Łucka w pierwszej kwarcie).

Wydawało się, że Równe nie będzie miało problemów w tym meczu, ale Równe miało słabą drugą kwartę, ponieważ Stary Łuck poprawił swoje niedociągnięcia, grał pewniej pod koszem, był bardziej agresywny z piłką i zmniejszył deficyt do 3 punktów na koniec drugiej kwarty. Dopiero celny rzut Joynera z dystansu dał Równowi mniej lub bardziej komfortowe prowadzenie 34-28.

Trzecia kwarta rozpoczęła się od dwóch punktów Łucka, ale kolejne cztery minuty nie przyniosły rezultatu - Równe zanotowało run 12-0, odzyskało komfortową przewagę i nie zawiodło już do końca meczu.

Elijah Joyner był najlepszym graczem Rivne, ustanawiając nowy rekord sezonu z 24 punktami, dodając 6 zbiórek, 7 asyst i 3 steale. RE 34.

Anton Musienko był najlepszym zawodnikiem Starego Łucka, zdobywając 17 punktów i 5 zbiórek. Jutro, 7 października, Stary Łuck zagra z Politechniką Galicyjską, a Równe zmierzy się z Kyiv-Baskett.