Słynny ukraiński tenisista wywraca finał do góry nogami i wygrywa turniej w Polsce

Maksym InshakovSport
Nasza rodaczka przegrała w pierwszym secie

Znana ukraińska tenisistka Diana Jastremska (WTA nr 149) wygrała turniej WTA 125 w Polsce z pulą nagród 115 000 dolarów. W meczu finałowym 23-latka z Kijowa pokonała Gretę Minnen (WTA nr 113) z Belgii 2:6, 6:1, 6:3.

Początek meczu był dla Diany wyjątkowo nieudany. Potężny serwis jej przeciwniczki raz po raz strącał Ukrainkę z kortu. Siódma rozstawiona Ukrainka nie mogła odnaleźć swojej gry i przegrała partię 2-6.

Sytuacja odwróciła się w drugim secie, kiedy nasza rodaczka dosłownie zmiażdżyła przeciwniczkę, nie pozostawiając jej żadnych szans, wygrywając 6-1.

Potem przewaga psychologiczna była po stronie Diany, która pewnie doprowadziła mecz do logicznego zwycięstwa.

Dla Diany był to czwarty tytuł WTA w karierze. W ten sposób przerwała passę dwóch porażek w finale. Ostatni raz Jastremska wygrała w Strasburgu w 2019 roku.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Co przyniesie przyszłość: szybki test

Słuchaj swojej intuicji i wybierz drzwi, którymi chcesz wejść.