Słynny ukraiński bokser znokautowany wygrał Igrzyska Europejskie 2023

Maksym InshakovSport
Alexander Khizhnyak
Alexander Khizhnyak pokonał Gabriela Veocica

Srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich 2020, ukraiński bokser Alexander Chiżniak wygrał Igrzyska Europejskie 2023 w Polsce. W finale turnieju w kategorii wagowej do 80 kg nasz rodak zwyciężył przez nokaut Chorwata Gabriela Veocica.

Oleksandr rozpoczął walkę potężnie, nokautując przeciwnika w pierwszej rundzie. Rozstrzygnięcie nastąpiło w drugich trzech minutach w 1:47. Po serii potężnych ciosów 27-letniego mieszkańca Połtawy, sędzia przerwał walkę.

Dla Ukrainy był to pierwszy i jedyny medal w turnieju bokserskim Igrzysk Europejskich. Ponadto Alexander Chiżniak zdobył licencję olimpijską i wystąpi w Paryżu w 2024 roku.

Przypomnijmy, że jest to trzeci medal Alexander Chiżniaka na Igrzyskach Europejskich. W 2015 roku w Baku ukraiński bokser zdobył "brąz", a w 2019 roku w Mińsku został mistrzem.

Jak donosi OBOZREVATEL, na Igrzyskach Olimpijskich 2020 Chiżniak nie mógł zdobyć "złota", dramatycznie przegrywając w finale w kategorii wagowej 75 kg z Brazylijczykiem Hebertem Souzą. Decydujące spotkanie w Tokio zakończyło się nokautem Ukraińca.

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber.Nie daj się zwieść podróbkom!