Igrzyska Europejskie 2023 dobiegły końca: gdzie jest Ukraina?

Maksym InshakovSport
Nasi rodacy zdobyli 41 nagród

W niedzielę 2 lipca w Krakowie odbyły się III Igrzyska Europejskie. W Igrzyskach wzięli udział sportowcy z 48 krajów.

W ostatnim dniu zawodów Ukraina zdobyła dwa medale. 30-letnia Wiktoria Us z Kijowa przyczyniła się do złotego medalu po tym, jak sensacyjnie wygrała finał w slalomie kajakowym Cayak Cross-Country.

Timur Brykow, który przegrał w finale turnieju kickboxingu, zdobył srebrny medal. 27-latek z Dnipra przegrał z Gruzinem Lucą Shonią w decydującym pojedynku w kategorii wagowej poniżej 75 kg.

Tym samym ukraińska drużyna zajęła trzecie miejsce w nieoficjalnej klasyfikacji medalowej. W sumie nasi zawodnicy zdobyli 41 medali (21 złotych, 12 srebrnych i 8 brązowych). Zostaliśmy pokonani przez Włochy (35-26-39) i Hiszpanię (21-17-19).

Dla żółto-niebieskich był to najlepszy wynik w historii. Na pierwszych Igrzyskach Europejskich w Baku w 2015 roku ukraińscy sportowcy zdobyli 46 medali (8-14-24 brązowe). W edycji 2019 w Mińsku nasi rodacy stanęli na podium 51 razy (16-17-18).

Tylko zweryfikowane informacje na naszym kanale Telegram Obozrevatel i Viber. Nie daj się zwieść podróbkom!

Andre Tan wymienił najlepsze ubrania na Wielkanoc: zawsze są stylowe i odpowiednie