Djokovic wygrał Roland Garros, ustanawiając rekord świata w tenisie

Maksym InshakovSport

Światowy nr 3 Novak Djokovic wygrał turniej tenisowy French Open. Pokonując Norwega Kaspera Ruuda (nr 4 WTA) 7-6 (7-1), 6-3, 7-5, 36-letni mieszkaniec Belgradu wyprzedził Rafaela Nadala jako zwycięzca większości turniejów Wielkiego Szlema, stając się jedynym rekordzistą.

Djokovic ma teraz 23 tytuły wielkoszlemowe, co jest rekordem wszech czasów światowego tenisa: 3 Roland Garros, 3 US Open, 7 Wimbledon i 10 Australian Open.

Finałowy mecz Roland Garros-2023 trwał 3 godziny i 16 minut. W pierwszym secie Norweg z łatwością prowadził 4-1, ale Novak zdołał dogonić przeciwnika i doprowadzić do zwycięskiego tie-breaka.

Taka porażka miała silny wpływ psychologiczny na pierwszą rakietę Norwegii. Ruud nie mógł się pozbierać, całkowicie zawodząc w drugiej grze.

W trzecim secie toczyła się wyrównana walka na korcie, gdzie doświadczony Serb przy stanie 5:5 przełamał w czterech gemach. W tym samym luksusowym stylu Novak zaserwował na mecz, przy drugiej próbie zamienił bramkę mistrzowską.

Jak donosi OBOZREVATEL, dzień wcześniej odbył się finał kobiecego Rolanda Garrosa, który wygrała największa fanka Ukrainy w tenisie. 22-letnia warszawianka pokonała Karolinę Mukhovą (#43 WTA) z Czech w trzech setach - 6:2, 5:7, 6:4.