English
русский
Українська

Trending:

"Wynik nie ma wpływu na harmonogram": Bezprecedensowa decyzja UEFA w sprawie przerwanego meczu kwalifikacyjnego do Euro 2024

Decyzja UEFA w sprawie meczu Belgia-Szwecja

Mecz kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy 2024 pomiędzy Belgią i Szwecją, który został przerwany w przerwie z powodu ataku terrorystycznego w Brukseli, nie zostanie rozegrany. Europejska Unia Piłkarska (UEFA) nieoczekiwanie zdecydowała się zatwierdzić wynik pierwszej połowy (1:1) jako wynik końcowy.

Poinformowano o tym na oficjalnej stronie UEFA. Organizacja zaznaczyła, że decyzja ta została poparta przez krajowe federacje obu krajów, które były wstrząśnięte zabójstwem dwóch szwedzkich kibiców.

''Wynik nie ma wpływu na harmonogram'': Bezprecedensowa decyzja UEFA w sprawie przerwanego meczu kwalifikacyjnego do Euro 2024

"Wynik tego meczu nie ma wpływu na terminarz w grupie F, ponieważ Belgia ma już bilet na finały Euro 2024, podczas gdy Szwecja straciła matematyczne szanse na zajęcie jednego z dwóch czołowych miejsc w grupie. Nadchodzący kalendarz nie pozwala na uwzględnienie dodatkowych meczów w listopadowym oknie spotkań reprezentacji narodowych, kiedy kończy się faza grupowa, a następnie losowania meczów i turniej finałowy" - powiedziała UEFA.

Należy zauważyć, że Szwedzi stracili szanse nawet na awans do playoffów Euro 2024, w których reprezentacja Ukrainy zna już swojego przeciwnika w 95%.

Jak donosi OBOZ.UA, ogłoszono warunki 100% wejścia reprezentacji Ukrainy do playoffów turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy 2024 w przypadku porażki Włoch.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na Telegramie i Viberze OBOZ.UA. Nie daj się nabrać na podróbki !