Українська

Trending:

Reprezentacja Łotwy strzeliła gola samobójczego w 15. sekundzie meczu. Wideo

Piłkarze strzelili gola w meczu z Liechtensteinem

Reprezentacja Łotwy w piłce nożnej strzeliła najszybszego gola samobójczego w swojej historii. Zdarzenie miało miejsce w meczu towarzyskim z Liechtensteinem.

W 15. sekundzie środkowy obrońca Marcis Ošs podał piłkę do bramkarza Pavelsa Steinborgsa, który potknął się i nie trafił piłką do bramki.

Pomimo strzelenia tylko jednej bramki w poprzednich 15 meczach, Liechtenstein nie zdołał wykorzystać tego prezentu i wygrać. Dziesięć minut później Raymonds Krollis doprowadził do remisu 1:1 potężnym strzałem pod poprzeczkę.

Po przerwie podopieczni Paolo Nicolato mieli inicjatywę i nieustannie atakowali, ale nie zdołali wyrwać zwycięstwa.

Warto zauważyć, że Liechtenstein przegrał wcześniej 24 razy z rzędu. Ostatni raz reprezentacja tego karłowatego państwa nie przegrała we wrześniu 2021 roku w eliminacjach do Mistrzostw Świata z Armenią (1: 1).

Jak donosi OBOZ.UA, Ukraina rozegrała dzień wcześniej ostatni mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024. We Wrocławiu drużyna Serhija Rebrowa pokonała Islandię (2:1).

Pomimo stracenia pierwszego gola, żółto-niebiescy zdołali odwrócić losy spotkania w drugiej połowie. Najpierw pomocnik Girony Viktor Tsygankov wyrównał, a następnie pomocnik Chelsea Mykhailo Mudryk strzelił zwycięskiego gola.

Ukraina po raz czwarty z rzędu sięgnęła po mistrzostwo kontynentu. Na Euro 2024 nasza drużyna zagra w grupie E z reprezentacjami Belgii, Słowacji i Rumunii.

Komentując sukces drużyny, główny trener Serhiy Rebrov przyznał, że zwycięstwo nie było łatwe dla jego zespołu.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!