Ostatni bieg Mistrzostw Świata w biathlonie przyniósł sensacyjny wynik

Mundial odbył się w Czechach

57. Mistrzostwa Świata w biathlonie zakończyły się biegiem mężczyzn ze startu masowego w czeskim mieście Nove Mesto. Ukrainę w tej dyscyplinie reprezentowali Anton Dudchenko i Dmytro Pidruchnyy, którzy nie popisali się wysokim wynikiem. Zajęli odpowiednio 20. i 27. miejsce.

Główną sensacją startu masowego było "srebro" łotewskiego zawodnika. 35-letni Andrejs Rastorguevs, który zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza świata.

Dwukrotny mistrz Europy w biathlonie i uczestnik Igrzysk Olimpijskich w 2010, 2014 i 2018 roku zdołał zostać drugim biathlonistą w tym biegu, któremu udało się ukończyć dystans bez żadnego spudłowania. Absolutnie celne strzelanie pozwoliło Andrejsowi zdobyć srebrny medal.

Johannes Tingnes Be zdobył srebrny medal z jednym niecelnym strzałem. "Brązowy medal zdobył Canten Fillon-Mayeux z Francji.

Jak poinformował OBOZ.UA, kilka godzin wcześniej odbył się start masowy kobiet, w którym Ukrainę reprezentowała Chrystyna Dmytrenko. Pochodząca z Czernihowa 24-latka, która otrzymała nieoficjalny tytuł najpiękniejszej biathlonistki naszej reprezentacji, zajęła 27. miejsce.