"Szachtar" sensacyjnie pokonał "Barcelonę" w Lidze Mistrzów. Wideo

Mecz odbył się w Hamburgu

Szachtar Donieck odniósł sensacyjne zwycięstwo nad Barceloną. Nominalnie domowy mecz 4. kolejki Ligi Mistrzów w niemieckim Hamburgu na stadionie Volksparkstadion zakończył się wynikiem 1:0.

Przed meczem bukmacherzy nie wierzyli w sukces naszych rodaków, przyjmując zakłady po niebotycznych kursach 9,5.

''Szachtar'' sensacyjnie pokonał ''Barcelonę'' w Lidze Mistrzów. Wideo

Podobnie jak w meczu sprzed 2 tygodni, tytułowi Katalończycy przejęli inicjatywę od pierwszych sekund, naciskając Ukraińców na bramkę. Pierwsza okazja dla pomarańczowo-czarnych nadarzyła się dopiero w 14. minucie, ale Matwijenko trafił Ter Stegena w nogę.

"Barca" kontrolowała piłkę, ale Szachtar stopniowo spychał przeciwników bliżej koła środkowego. Goście nie mieli już tylu możliwości wejścia w nasze pole karne, a Gundogan i Rafinha byli zmuszeni do strzałów z daleka.

Każdy atak Szachtara rozpoczynał się pod dziką presją Katalończyków. Barcelona naciskała, ale nie dochodziło do prawdziwych sytuacji bramkowych.

W drugiej połowie piłka praktycznie nie opuszczała ukraińskiej połowy boiska. Podopieczni Marino Pušicia skupili się na kontratakach, ale mieli trudności z opuszczeniem strefy obronnej, kończąc większość ataków po trzech lub czterech podaniach.

W 40. minucie mistrz Ukrainy potrafił wykorzystać moment. Podanie po przekątnej boiska od Sudakowa dogonił Gocholeishvili na flance. 22-letni gruziński obrońca wykonał dośrodkowanie w pole karne, gdzie Sikan posłał piłkę do siatki z niesamowitą trajektorią.

Po przerwie goście szturmem ruszyli od pierwszej minuty, starając się jak najszybciej wrócić do gry. Barcelona zaczęła oddawać strzały, co nie miało miejsca w pierwszej połowie.

Szachtar spędził większość czasu w obronie, czasami idąc pełną parą w defensywie. Barcelona zmieniła taktykę, od czasu do czasu przedzierając się flanką pod pole karne Riznyka, co nie miało miejsca w pierwszej połowie.

Katalończycy starali się zdobyć jak najwięcej terenu na połowie Szachtara, spędzając ostatnie minuty na zmasowanych atakach, ale nie miało to wpływu na końcowy wynik.

W 87. minucie Newerton zdołał nawet strzelić gola, łapiąc przeciwnika na kontrę, ale zrobił to z ofsajdu.

Szachtar zdobywa 6 punktów i zrównuje się punktami z Porto. Portugalczycy zagrają swój mecz później. W 5. kolejce, 28 listopada, Szachtar zagra z Antwerpią.

Szachtar Ukraina vs Barcelona Hiszpania 1:0 (1:0, 0:0)

Gol: 1-0 - 40 Sikan.

Szachtar: Riznyk, Gocholeishvili, Rakicki, Bondar, Matwijenko, Zubkow, Stepanenko (Nazarina, 73), Kryśkiw, Sudakow, Sikan (Kelsey, 62), Newerton (Shved, 90).

Barcelona - Ter Stegen, Joao Cancelo, Christensen, Araujo, Alonso (Balde, 60), Gundogan, Romeu (Pedri, 59), Gavi (Lopez, 81), Rafinha (Yamal, 59), Ferran Torres (Joao Felix, 59), Lewandowski.

Napomnienia: Araujo (45), Neverton (90).

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Dlaczego psy się obwąchują: tajemnica została rozwiązana

Zwierzęta "wywąchują" ważne informacje o swoich potencjalnych "przyjaciołach i partnerach"
Jak maskować zmarszczki pod oczami: przydatne wskazówki