Real Madryt pokonał Barcelonę w El Clasico w ostatniej minucie. Wideo

Mecz odbył się na Stadionie Olimpijskim w stolicy Katalonii

Real Madryt pokonał Barcelonę w 11. kolejce rozgrywek o mistrzostwo Hiszpanii. 255. mecz El Clasico na Stadionie Olimpijskim w stolicy Katalonii zakończył się wynikiem 1-2.

"Niebiesko-złoci" od pierwszych minut szturmowali bramkę Arrizabalagi, zdobywając gola już w 6. minucie. Obrońcy Realu Madryt nie zdołali przechwycić słabego pionowego podania, więc Ilkay Gundogan otworzył wynik.

Barcelona nadal wywierała presję, stwarzając szanse, nawet uderzając w słupek, ale piłka uparcie nie wpadała do bramki.

Po przerwie schemat gry uległ zmianie. Goście przejęli inicjatywę i zdołali wyrównać w 68. minucie. Celny strzał Jude'a Bellinghama nie pozostawił Ter Stegenowi żadnych szans.

W pozostałym czasie gry obie drużyny atakowały, ale skuteczniejsi byli podopieczni Carlo Ancelottiego. W 2. doliczonej minucie Bellingham zamknął strzał Luki Modrica.

Zwycięstwo to pozwoliło Realowi Madryt zdobyć 28 punktów i ponownie przewodzić w klasyfikacji La Liga. Barcelona jest trzecia (24 punkty).

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym Telegramie OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!