Mudryk strzelił gola w ostatnich sekundach i zapewnił Chelsea awans do półfinału Pucharu Ligi Angielskiej

Ukraiński piłkarz wyróżnił się fantastycznym strzałem

Ukraiński pomocnik Chelsea Mychajło Mudryk zdobył swoją trzecią bramkę dla londyńskiego klubu. 22-letni zawodnik reprezentacji Ukrainy wszedł jako zmiennik w 78. minucie w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Newcastle i 14 minut później wyrównał wynik (1:1).

Następnie doszło do rzutów karnych, w których pewniejsi siebie byli piłkarze Chelsea. Ukrainiec również skutecznie wykorzystał swój rzut karny. Kieran Trippier z Newcastle nie trafił w bramkę, a ostatni strzał Matta Ritchiego został uratowany przez bramkarza.

Losowanie półfinałów odbędzie się 20 grudnia po ostatnim meczu ćwierćfinałowym pomiędzy Liverpoolem i West Hamem.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, Mychajło strzelił swoją drugą bramkę dla The Blues 21 października w 9. kolejce angielskiej Premier League przeciwko Arsenalowi (2:2).

2 października Mychajło strzelił swojego debiutanckiego gola dla The Blues. Wówczas, w 7. kolejce angielskiej Premier League, nasz rodak strzelił gola przeciwko Fulham.

Mudryk dołączył do Chelsea w styczniu tego roku za kwotę 100 milionów euro. Od tego czasu zaliczył 34 występy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie asysty i trzy bramki.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!