Trwał 45 minut: rozegrano najdłuższy rzut karny w historii piłki nożnej. Wideo

"Szimszon" i "Dimona" wystawiły dramaturgię

Mecz trzeciej ligi mistrzostw Izraela pomiędzy Dimoną a Shimshon przeszedł do historii światowego futbolu, gdyż drużyny rozegrały najdłuższe rzuty karne. W meczu play-off o prawo awansu do kolejnej dywizji piłkarze musieli oddać 56 strzałów z miejsca, by wyłonić zwycięzcę.

Regulaminowy czas gry zakończył się remisem 2-2, donosi agencja prasowa Xinhua. Rzuty karne trwały 45 minut. Decydujące trafienie przy wyniku 22:22 zaliczył bramkarz Dimony Avihai Dahan, który nie zdołał pokonać swojego kolegi i Shimshony Gala Navona.

Tym samym rzuty karne w Izraelu przekroczyły poprzedni rekord o dwie bramki, ustanowiony w 2022 roku przez angielskie "Washington" i "Bedlington", które wyłoniły zwycięzcę w 54 próbach.

Wcześniej bramkarz Mynai Oleksandr Kemkin obronił dwa rzuty karne w 95. minucie meczu Premier League i uratował zwycięstwo swojej drużyny.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, nowe zasady gry w piłkę nożną będą obowiązywać podczas Mistrzostw Europy w 2024 roku, które odbędą się tego lata na niemieckich stadionach.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OB OZ. UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Trump ujawnia, że Biden nie powinien był obiecywać Ukrainie przystąpienia do NATO, ponieważ 'rozpętała wojnę'

Trump ujawnia, że Biden nie powinien był obiecywać Ukrainie przystąpienia do NATO, ponieważ "rozpętała wojnę"

Powiedział, że zamiar przystąpienia Ukrainy do NATO sprowokował inwazję Rosji.