Po raz pierwszy w historii. Włoski klub dokonał niesamowitego powrotu do Serie A. Wideo

Mecz odbył się w Cagliari

Włoski klub piłkarski Cagliari zdołał wywalczyć tytuł Serie A po porażce 0:3 w 70. minucie. Mecz 10. kolejki piłkarskich mistrzostw kraju z Frosinone zakończył się wynikiem 4:3.

W 23. minucie goście jako pierwsi otworzyli wynik po celnym strzale Suliego. Siedem minut później Cagliari miało świetną szansę na przywrócenie równowagi, ale Marco Mancosu spudłował z rzutu karnego.

Przed przerwą ten sam Sule wyrównał na 2:0. Na początku drugiej połowy Brescianini zdobył bramkę, po której Frosinone zatrzymało się. Claudio Ranieri wprowadził czterech świeżych graczy, którzy wywołali sensację w Cagliari.

Zmiennik Oristano rozpoczął wielki powrót, a Pavoletti skompletował dublet.

72' Cagliari - Frosinone 1-3, Oristano

76' Cagliari - Frosinone 2: 3, Makumbu

94' Cagliari - Frosinone 3-3, Pavoletti

96' Cagliari - Frosinone 4-3, Pavoletti

To był pierwszy raz w historii Serie A, gdy drużyna, która po 70 minutach gry przegrywała 3 bramkami, zdołała ostatecznie wygrać.

W 73. minucie bukmacherzy przyjmowali zakłady na zwycięstwo drużyny Ranieriego po kursie przekraczającym 500,00. Było to debiutanckie zwycięstwo Cagliari w mistrzostwach kraju w tym sezonie.

Drużyna z miasta o tej samej nazwie zajmuje 10. miejsce w tabeli z 6 punktami.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Zakochasz się w nich: 5 modnych spódnic na 2024 rok, które pasują wszystkim kobietom