Były kapitan Dinama strzelił swojego debiutanckiego gola dla nowego klubu w Belgii. Wideo

Były kapitan Dynama, Serhij Sydorczuk, strzelił swojego pierwszego gola w 7 meczach w belgijskim Westerlo. 32-letni pomocnik reprezentacji Ukrainy strzelił gola przeciwko Leuven w 13. kolejce krajowych rozgrywek Jupiler League (najwyższa klasa rozgrywkowa w kraju).

W 69. minucie, przy prowadzeniu 1:0, Westerlo otrzymało rzut karny. Strzał oddał obrońca, piłka odbiła się do środka bramki, gdzie Arthur Pickford oddał piłkę Sydorchukowi.

Nasz rodak nie pozostawił szans bramkarzowi strzałem z 15 metrów.

Po 5 minutach Serhiy otrzymał żółtą kartkę. Mecz zakończył się wynikiem 2:0, co pozwoliło Westerlo z miasta o tej samej nazwie na południu Belgii zdobyć 10 punktów, awansując z ostatniego na przedostatnie miejsce w tabeli.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, Serhij Sydorczuk zdecydował się kontynuować karierę w Europie po 11 latach gry dla drużyny z Kijowa we wrześniu.

Należy zauważyć, że 4 listopada był bardzo udanym dniem dla ukraińskich legionistów w najlepszych ligach europejskich.

Witalij Mykołenko strzelił swoją drugą bramkę dla Evertonu w Premier League, a Dowbyk i Cygankow przynieśli zwycięstwo Gironie w lidze hiszpańskiej.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym Telegramie OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!