Currency

Euro 2024. Polska prowadziła, ale w ostatnich minutach przegrała z Holandią. Wideo

Drużyna Michała Probierza nie zdołała odnieść zwycięstwa

Reprezentacja Holandii pokonała Polskę w 1. kolejce piłkarskich mistrzostw Europy 2024. Mecz w grupie D na Volksparkstadion w Hamburgu zakończył się wynikiem 2:1.

Podopieczni Ronalda Koemana zgodnie z przewidywaniami rozpoczęli mecz jako pierwsza drużyna, która w pełni wykorzystała przewagę terytorialną, ale w 16. minucie stracili nielogiczną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adama Buksy futbolówka trafiła prosto do bramki.

Polacy cieszyli się ze zwycięskiego gola zaledwie 7 minut. Cody Gakpo przywrócił równowagę w 29. minucie za sprawą odbitej piłki.

W pozostałym czasie reprezentacja Polski wybrała ostrożniejszą taktykę, nie forsując wydarzeń, i zapłaciła za to cenę. W 78. minucie boisko opuścił selekcjoner Piotr Zieliński, a 9 minut później Holandia zdobyła zwycięskiego gola.

Wout Weghorst, który wszedł na boisko 5 minut wcześniej, dotknął okrągłej piłki pod ręką Szczęsnego.

Polska - Holandia 1: 2

Gole: 1: 0 - 16 Buxa, 1: 1 - 29 Gakpo, 1: 2 - 83 Weghorst.

Polska - Szczęsny, Salamon (Bereszyński, 86), Bednarek, Kiver, Frankowski, Zalewski, Zieliński (Petrowski, 78), Romanchuk (Slisz, 55), Szymański (Moder, 46), Urbański (Świderski, 55), Buksa.

Holandia - Verbruggen, Dumfries, de Vries, van Dijk, Ake (van de Ven, 87), Schouten, Verman (Weinaldum, 62), Rijnders, Simons (Malen, 62), Gakpo (Frimpong, 81), Depay (Wegorst, 81).

Ostrzeżenia: Verman (15).

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Jak zrobić makijaż z efektem Photoshopa: ukryj absolutnie wszystkie niedoskonałości

Makijaż to nie tylko sposób na ukrycie niedoskonałości, ale także narzędzie do wyrażania siebie