W finale play-offów Euro 2024 miało miejsce historyczne wydarzenie

Gruzja zakwalifikowała się do finału Euro 2024

Gruzińska reprezentacja narodowa w piłce nożnej po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy. W finale play-off turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy UEFA 2024 drużyna francuskiego trenera Willy'ego Sagnola pokonała Grecję 4:2 w rzutach karnych.

Gospodarzy wspierał wypełniony po brzegi stadion w Tbilisi, oczekujący na historyczny triumf. Sam mecz nie zachwycił kibiców dużą liczbą okazji bramkowych. Przez całą pierwszą połowę drużyny zdołały trafić do bramki tylko raz.

Fani gruzińskiej drużyny narodowej
Gruzińscy piłkarze świętują awans do Euro

Po przerwie drużyny jeszcze bardziej zwarły szyki w obawie przed popełnieniem błędu. W efekcie mecz gładko potoczył się do dogrywki. Co ciekawe, dogrywka była najbardziej widowiskową częścią meczu. W pewnym momencie Grecy byli bliscy zdobycia bramki, ale strzał obrońcy Konstantinosa Mavropanosa trafił w poprzeczkę.

Gruzja pokonuje Grecję
Stadion w Tbilisi po meczu Gruzja-Grecja

Losy biletu na Euro 2024 rozstrzygnęły się w serii rzutów karnych z 11 metrów. Goście dwukrotnie nie wykorzystali swoich strzałów i przegrali.

Dla Gruzji ten triumf był historyczny, a kibice wpadli w prawdziwy szał. Najpierw wypełnili stadion w Tbilisi, a następnie świętowali zwycięstwo na ulicach gruzińskich miast.

Gruzińscy kibice świętują awans do Euro
Gruzińscy fani

Jak donosi OBOZ.UA, wszyscy uczestnicy finału Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech oraz rywale reprezentacji Ukrainy zostali ustaleni.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Pieczone skrzydełka z kurczaka w panierce: w czym marynować