English
русский
Українська

Trending:

Piłkarz reprezentacji Ukrainy strzelił swojego debiutanckiego gola w Hiszpanii 8 minut po wejściu na boisko. Wideo

Maksym InshakovSport
Artem Dovbyk rozegrał czarujący mecz

Ukraiński napastnik Girony Artem Dowbyk zaliczył spektakularny debiut dla swojego nowego klubu w lidze hiszpańskiej. 26-letni Ukrainiec zdobył bramkę przeciwko Realowi Sociedad w 1. kolejce La Liga i uratował swój zespół przed porażką 1-1.

Nasz rodak wszedł na boisko w 64. minucie, zastępując Christiana Stuaniego. Po 8 minutach Wiktor Cygankow przedarł się na flance, zakręcił obrońcą i przeciął podanie do Artema. Ten posłał piłkę prosto do siatki głową w kierunku przeciwnym do bramkarza.

Należy zauważyć, że była to 6 asysta Tsygankova w 19 meczach. Zdobył również 3 bramki. W marcu Viktor został pierwszym ukraińskim piłkarzem w historii, który zdobył dublet w meczu hiszpańskiej ekstraklasy.

Dowbyk dołączył do Girony 6 sierpnia, podpisując 5-letni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji Hiszpanie zapłacili za Artema 6 milionów euro, z czego 450 tysięcy otrzyma duńskie Midtjylland, które jest właścicielem części praw do zawodnika.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Obozrevatel Telegram, Threads i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!