Currency

Ukraina pokonała Włochy i awansowała do półfinału Mistrzostw Europy U19 w piłce nożnej. Wideo

Mecz odbył się w Irlandii Północnej

Reprezentacja Ukrainy U-19 w piłce nożnej pokonała Włochy w 3. rundzie Mistrzostw Europy i awansowała do fazy play-off z drugiego miejsca. Mecz na Inver Park Stadium w Larne w Irlandii Północnej zakończył się wynikiem 3-2.

Wynik ten dał nam awans do 1/2 finału młodzieżowego Euro-2024 i pozwolił zakwalifikować się do Mistrzostw Świata 2025, które odbędą się w Chile.

Wcześniej drużyna Dmytra Mychajlenki dwukrotnie zremisowała 0-0: z Norwegią i Irlandią Północną.

W meczu z Włochami Ukraińcy pierwsi zdobyli bramkę w 8. minucie. Po dośrodkowaniu z flanki, włoski obrońca źle zagrał, piłka odbiła się do Sinczuka, a ten elegancko przerzucił ją nad bramkarzem.

Zwycięski wynik utrzymywał się do 34. minuty, kiedy nasz bramkarz źle wybronił strzał z rzutu wolnego.

W 54. minucie długi atak pozycyjny Włochów zakończył się celnym strzałem z dystansu, który okazał się niecelny dla Władysława Krapiwcowa.

Zwycięska bramka dla Włoch trwała dwie minuty. Crevsun w pełni wykorzystał zaniedbania przeciwnika w obronie.

W 73. minucie Coradi powalił Andrija Matkewicza w polu karnym, po czym zobaczył drugą żółtą kartkę i został odesłany.

Ponomarenko wykorzystał rzut karny.

W półfinale Ukraina zagra ze zwycięzcą grupy B. Będzie to Francja lub Hiszpania. Drużyny te rozegrają swój mecz 22 lipca o godzinie 21:00.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !