Currency

Padł najbardziej absurdalny gol Euro 2024. Wideo.

Piłkarz stał się prawdziwym antybohaterem

Obrońca reprezentacji Turcji Samet Akaydin przeszedł do historii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, zdobywając najbardziej absurdalną bramkę turnieju. Zawodnik greckiego Panathinaikosu posłał piłkę do własnej siatki w meczu z Portugalią.

W 28. minucie Portugalczycy wybiegli z kontrą, Joao Cancelo popełnił błąd przy podaniu do Cristiano Ronaldo, a piłka odbiła się do Akaidina. Ten "zgubił" bramkarza Altaia Baindira i mimo tego, że patrzył, oddał podanie, które okazało się fatalne w skutkach.

Okrągła piłka prześlizgnęła się obok Baindira i wpadła do siatki. Bramkarz i jego obrońca próbowali ratować sytuację, ale bezskutecznie.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0, co pozwoliło Portugalii zagwarantować sobie udział w 1/8 finału Mistrzostw Europy UEFA 2024.

W 56. minucie Cristiano Ronaldo znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem i mógł sam strzelić gola, ale zdecydował się podać do Bruno Fernandesa do pustej siatki. Ta asysta była ósmą w karierze 39-letniego napastnika na Euro, co jest nowym rekordem Mistrzostw Europy.

Jak donosi OBOZ.UA, 18 czerwca turecki pomocnik Arda Güler zdobył fenomenalną bramkę w meczu Mistrzostw Europy 2024 z Gruzją. 19-letni gracz Realu Madryt wyrównał wynik meczu, "strzelając" z 22 metrów w odległą dziewiątkę.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Ukryty klejnot Europy: mały kraj został uznany za najlepszy dla turystów

Ten mały kraj, często pomijany przez turystów, szybko zyskuje uznanie jako najlepszy ukryty klejnot Europy.