Currency

Pierwszy finalista Euro 2024 wyłoniony w meczu Hiszpania-Francja. Wideo

Mecz odbył się na Allianz Arena w Monachium

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję w półfinale Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Mecz na Allianz Arena w Monachium zakończył się wynikiem 2-1.

Hiszpania przewidywalnie przejęła inicjatywę od pierwszych minut i prawie otworzyła wynik w pierwszych minutach po niebezpiecznym ustawieniu. W odpowiedzi Francja zdobyła swojego pierwszego gola w turnieju Euro 2024.

Mbappe dostał piłkę na flance. Debiutant z Realu Madryt zatrzymał się na chwilę i wykonał idealne dośrodkowanie na dalszy słupek. Cucurella i Jesus Navas byli na widowni i obserwowali, jak Kolo Muani z łatwością posyła piłkę do siatki.

Francja wykorzystywała błędy przeciwników, atakując znacznie ostrzej i z łatwością radząc sobie z ich obroną.

W 21. minucie Lamine Yamal ograł Rabiota na obrzeżach pola karnego i oddał potężny strzał na bramkę Unaia Simona z 23 metrów. Piłka po łuku trafiła w słupek, a następnie wpadła do siatki. Ten gol przeszedł do historii.

Niemal natychmiast Dani Olmo pokonał trzech Hiszpanów w polu karnym i oddał potężny strzał w dalszy róg, gdzie Jules Kounde skierował piłkę do swojej bramki.

W drugiej połowie na boisku toczyła się równa walka, ale drużyny grały o wynik. Hiszpanie nie forsowali sytuacji, przez większość czasu kontrolowali piłkę i starali się rozbijać ataki przeciwników.

Francuzi, którzy potrzebowali wrócić do gry, próbowali eskalować sytuację, ale hiszpański bramkarz grał bezbłędnie.

Pod koniec regulaminowego czasu gry podopieczni De la Fuente byli coraz głębiej w obronie, ale Francuzom nie udało się strzelić gola.

Hiszpania - Francja 2: 1 (2: 1, 0: 0)

Gole: 0:1 - 8 Kolo Muani, 1:1 - 21 Yamal, 2:1 - 25 Olmo.

Hiszpania (4-2-3-1): Simon; Navas (Vivian 57'), Nacho, Laporte, Cucurella; Rodri, Ruiz; Yamal (Torres 90+4), Olmo (Merino 77'), Williams (Zubimendi 90+3'); Morata (Oyarzabal 77')

Francja (4-3-3): Maignan; Kounde, Upamecano, Saliba, Hernandez; Kante (Griezmann 62'), Tchouameni, Rabiot (Camavinga 62'); Dembele (Giroud 79'), Mbappe, Kolo Muani (Barcola 62')

Ostrzeżenia: Navas (14), Tchouameni (60), Camavinga (89), Yamal (90+1).

Drugiego półfinalistę wyłoni mecz pomiędzy Anglią i Holandią. Mecz rozpocznie się 10 lipca o godzinie 22:00.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Ukryty klejnot Europy: mały kraj został uznany za najlepszy dla turystów

Ten mały kraj, często pomijany przez turystów, szybko zyskuje uznanie jako najlepszy ukryty klejnot Europy.