English
русский
Українська

Currency

Na Mistrzostwach Świata w Hokeju Kanada, wygrywając 6-1, nie zdołała wygrać w regulaminowym czasie gry. Wideo

Austriacy zaszokowali Kanadyjczyków

Drużyna Kanady prawie przeszła do historii Mistrzostw Świata w hokeju jako zespół, który przegrał 6-1. Stało się to w trzeciej rundzie Mistrzostw Świata 2024, które odbywają się obecnie w Czechach, w meczu Ameryki Północnej z Austrią, w którym Europejczycy prowadzili pięcioma bramkami.

Kanadyjczycy, którzy są aktualnymi zdobywcami Pucharu Świata i głównymi faworytami tegorocznego turnieju, całkowicie kontrolowali spotkanie w pierwszych dwóch tercjach. Po oddaniu 35 strzałów na bramkę rywali, Wedge Leafs umieścili krążek w siatce sześć razy, tracąc w zamian jednego gola.

Na trzecie 20 minut Północnoamerykanie wyszli wyraźnie rozluźnieni. Austriacy wykorzystali to i zszokowali swoich przeciwników wyrównując wynik. Co zaskakujące, Kanada straciła wszystkie bramki grając w pełnym składzie. Dopiero szósta bramka została zdobyta przez przeciwników, którzy mieli jednego zawodnika w polu więcej i usunęli bramkarza.

Mecz sensacyjnie przeszedł do dogrywki. Faworyci turnieju szybko doszli do głosu i 15 sekund po rozpoczęciu dogrywki wyrwali zwycięstwo, dając tym samym Austrii pierwszy punkt w turnieju. Kanadyjczycy wraz ze Szwajcarami dzielą pierwsze miejsce w grupie A.

Jak donosi OBOZ.UA, reprezentacja Słowacji stała się autorem najgłośniejszej sensacji Mistrzostw Świata 2024 w hokeju, pokonując Stany Zjednoczone.

Tylko zweryfikowane informacje od nas w kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!