"Zaporoże" pokonało Małp w Favbet Super League

"Mavs przegrali z Zaporożem. Źródło: FBU

Czerkasy Mavs i Zaporoże otworzyły drugi dzień rozgrywek Favbet Superligi w Łucku. Na papierze szanse przeciwników na zwycięstwo wyglądały na wyrównane, a sam mecz tylko to potwierdził. Zaporoże okazało się najsilniejsze w meczu, wygrywając wynikiem 80:68.

Mecz nie rozpoczął się łatwo dla drużyny Waleria Plechanowa. Podobnie jak dzień wcześniej w konfrontacji z BIPA, Małpy z Czerkasów wyglądały Cherkassy Monkeys wyglądali przekonująco w pierwszych minutach meczu. Drużyna Artema Slipenchuka zaliczyła dwa pierwsze ataki spoza obwodu. Zaporożcy odpowiedzieli szczelnym pressingiem w różnych częściach boiska. Zmusili przeciwnika do popełnienia 7 strat w pierwszej kwarcie i dzięki występowi pierwszej piątki graczy oraz lepszemu procentowi rzutów z pola (52 vs. 30), pewnie wygrali mecz wynikiem 24-18.

W pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy Zaporoże zwiększyło swój handicap do 12 punktów, ale strzelanie z dystansu Czerkasów znów zaczęło działać. Dzięki rzutom Kalnichenki i Dalcourta przewaga Czerkasów dość szybko stopniała do połowy. W pierwszej połowie Małpy Czerkasy przegrywały tylko jednym punktem - 41:42.

W trzecich dziesięciu minutach prowadzenie przechodziło kolejno na każdą z drużyn. "Zaporożcy" mieli przewagę nad przeciwnikiem w szybkości i był to jeden z czynników, który zapewnił drużynie status lidera przed ostatnią przerwą - 60:55.

''Zaporoże'' pokonało Małp w Favbet Super League

W ostatniej kwarcie podopieczni Waleria Plechanowa wyglądali jeszcze bardziej przekonująco i zasłużenie odnieśli czwarte zwycięstwo w mistrzostwach. Klub z Zaporoża popełnił znacznie mniej strat niż ich przeciwnik - 12 przeciwko 28. Ich przewaga w przechwytach również była znacząca - 16 do 6.

Roman Morozov był najbardziej produktywnym graczem zwycięzców z 20 punktami, podczas gdy Oleksandr Sizov zaliczył double-double(17 punktów + 11 zbiórek). Andriy Agafonov zdobył 16 punktów dla Czerkaskich Małp. Andriy dodał do tego 8 zbiórek.

Jutro, 2 listopada, Zaporoże zagra ze Starym Łuckiem, a Czerkasy zamkną bańkę w Łucku meczem z Budivelnykiem.