Ukrainiec Mudryk strzelił przepięknego gola dla Chelsea. Wideo

Mudryk zaliczył świetny strzał

Ukraiński skrzydłowy Mychajło Mudryk zdobył swoją szóstą bramkę w tym sezonie. Nasz rodak trafił w meczu 28. kolejki angielskiej Premier League, umacniając przewagę Chelsea w domowym meczu z Newcastle.

Ukrainiec rozpoczął mecz na ławce rezerwowych i wszedł w 71. minucie przy wyniku 2-1 na korzyść londyńczyków. Mychajło potrzebował zaledwie pięciu minut, aby wpisać się na listę strzelców na Stamford Bridge.

Mychajło Mudryk w natarciu
Mudryk świętuje gola

Gospodarze przeprowadzili błyskotliwy kontratak lewą flanką. Piłka została podana do środka, gdzie odebrał ją Mudryk, który uciekł obrońcom Newcastle, pokonał bramkarza i wtoczył piłkę do pustej siatki.

W rezultacie trafienie Ukraińca stało się zwycięskim golem w meczu. "Chelsea" straciła bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ale zdołała przetrwać sześć minut doliczonego czasu gry.

Mudryk strzela gola przeciwko Newcastle
Mudryk strzela szóstą bramkę dla Chelsea

Co ciekawe, jest to drugi gol Mudryka dla Newcastle. Wcześniej trafił do bramki Srok w meczu Pucharu Ligi.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, lider reprezentacji Ukrainy Wiktor Tsyhankow zdołał uniknąć poważnej kontuzji w meczu ligi hiszpańskiej, w którym zaliczył asystę.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Paznokcie w kropki, jajka i króliki. 7 stylowych pomysłów na wielkanocny manicure