Zwycięski gol Ukrainy w meczu z Islandią. Opublikowane wideo

Decydujący moment miał miejsce w 84. minucie spotkania

Mychajło Mudryk został autorem zwycięskiego gola reprezentacji Ukrainy w meczu z Islandią. Skrzydłowy Chelsea zdobył bramkę pod koniec drugiej połowy.

Po wyrównaniu za sprawą Wiktora Cygankowa, Żółto-Niebiescy przypuścili szturm na islandzką bramkę.

W 67 minucie Jaremczuk miał dobrą okazję po otrzymaniu podania od Zinchenki. Ołeksandr zastąpił kilka minut wcześniej Rusłana Malinowskiego. W 74. minucie Mykołenko mógł wyprowadzić Ukrainę na prowadzenie, ale po mistrzowskim podaniu od Brazhko nie wykorzystał okazji jeden na jeden.

Ukraina odniosła sukces w 84. minucie. Statyczny Cygankow nie zdołał pokonać islandzkiego obrońcy, podał do Sudakova, ten przetoczył się dalej do Mudryka, a pomocnik "Chelsea" jednym dotknięciem posłał okrągłą piłkę dokładnie w lewą szóstkę.

Jak donosi OBOZ.UA, 26 marca reprezentacja Ukrainy pokonała drużynę Islandii w finałowym meczu play-off i awansowała do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2024, które odbędą się w dniach 14 czerwca - 14 lipca w Niemczech. Mecz na "Wrocław Arena" w polskim mieście o tej samej nazwie zakończył się wynikiem 2:1.

Ukraina po raz czwarty z rzędu sięgnęła po mistrzostwo kontynentu. Na Euro 2024 nasza drużyna zagra w grupie E z reprezentacjami Belgii, Słowacji i Rumunii.

Ukraina - Islandia 2:1 (0:1, 2:0)

Bramki: 0:1 - 30 Gudmundsson, 1:1 - 54 Tsygankov, 2:1 - 84 Mudryk.

Ukraina - Łunin, Konopla, Matwienko, Zabarny, Mykołenko, Malinowski (Zinczenko, 64), Sudakow, Brażko, Mudryk, Cygankow (Tałowerow, 88), Jaremczuk (Dowbyk, 72).

Islandia - Valdimarsson, Paulsson, Ingason, Gretarsson, Thorarinsson (Finnsson, 63), Haraldsson (Anderson, 87), Gudmundsson, Traustason, Gudmundsson, Gudjohnsen (Ouskarsson, 64), Thorsteinsson (Ellertsson, 87).

Ostrzeżenia: Haraldsson (21), Malinowski (42), Ingason (56), Gudmundsson (90), Zinczenko (90+2).

Tylko zweryfikowane informacje mamy w kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Pieczone skrzydełka z kurczaka w panierce: w czym marynować