Reprezentacja Ukrainy nie zdołała pokonać Belgii i odpadła z Euro 2024. Wideo

Mecz odbył się na stadionie Stuttgart Arena

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej zremisowała z Belgią w trzeciej rundzie Mistrzostw Europy 2024. Mecz na stadionie Stuttgart Arena w Niemczech zakończył się wynikiem 0:0.

W równoległym meczu w grupie E Rumunia i Słowacja również nie znalazły zwycięzcy (1:1). W rezultacie Ukraina pozostała na 4. miejscu i zakończyła turniej.

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu stało się jasne, że ani Mychajło Mudryk, ani Wiktor Cygankow nie będą w stanie pomóc drużynie. Po stracie obu kluczowych skrzydłowych, Serhiy Rebrov zdecydował się rozpocząć mecz formacją 5-3-2, stawiając Dowbyka i Jaremczuka na czele ataku.

Mecz rozpoczął się w wolnym tempie. Żadna z drużyn nie forsowała tempa, długo przygotowując ataki pozycyjne. Ukraina próbowała "pracować" na lewej flance, gdzie grał Mykołenko. Belgowie odpowiedzieli strzałem Lukaku, który został sparowany przez Trubina.

W 12. minucie Belgia przejęła kontrolę nad piłką, na poważnie zadomawiając się na ukraińskiej połowie boiska, starając się wyprowadzić napastników na dogodną pozycję za pomocą przecinających podań.

W połowie meczu na stadionie w Stuttgarcie wciąż trwała niespieszna gra pozycyjna. Belgowie coraz bardziej dominowali, pogarszając sytuację wrzutkami na boki naszego pola karnego. Ukraińscy piłkarze byli bardzo zdyscyplinowani w obronie, ubezpieczając się nawzajem.

W 28. minucie Dowbyk uciekł przeciwnikowi, ale nie zdołał dobrze opanować piłki. Artem podał do Sudakowa, a ten strzelił bardzo niecelnie.

Sudakow, próbując przechwycić piłkę, otrzymał silne uderzenie w nogę, ale był w stanie kontynuować mecz.

W kolejnym kontrataku Ukraina miała świetną okazję do otwarcia wyniku, ale Yaremchuk nie strzelił z dogodnej pozycji i nie zdołał wyczyścić Dowbyka.

Druga połowa również rozpoczęła się od ataków podopiecznych Tedesco, którzy zmarnowali stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Doku dośrodkował piłkę, której nie zdążył złapać Lukaku.

Reprezentacja Belgii spokojnie przesuwała piłkę w środkowym kole, nie pozwalając naszym rodakom na nic.

W 70. minucie Rebrow wprowadził na boisko świeżych Stepanenko, Malinowskiego i Wanata, co ożywiło nieco grę. Obie drużyny nie zadowalał remis, więc groźne momenty zaczęły pojawiać się po obu stronach.

Belgowie na zgranie Dowbyka odpowiedzieli potężnym strzałem Yannicka Carrasco.

Malinowski mógł zdobyć mistrzostwo z rzutu rożnego, ale bramkarz Ken Castells zdołał w ostatniej chwili wyjąć okrągłą piłkę z bramki.

Kilka minut później Malinowski oddał drugi strzał, ale trafił w obrońcę.

W ostatnich sekundach Sudakow miał wielką szansę na wygranie meczu, ale nie udało mu się oddać strzału.

Jak donosi OBOZ.UA, w 1. kolejce Niebiesko-żółci sensacyjnie i bez szans przegrali z jednym z najsłabszych uczestników mistrzostw Rumunii w pierwszym meczu grupy E - 0: 3.

W drugiej rundzie w Düsseldorfie nasza drużyna pokazała charakter i odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Słowacją wynikiem 2:1.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Czas na uzdrowienie i introspekcję: co czeka każdy znak w lipcu. Horoskop