Ukraina wygrywa 9-0 trzeci mecz z rzędu na Mistrzostwach Świata w hokeju na trawie

Ukraińcy pokonują Chińczyków

Reprezentacja Ukrainy w hokeju na lodzie odniosła kolejne zwycięstwo na Mistrzostwach Świata IIHF, które obecnie odbywają się na Litwie. W trzecim meczu drużyna Dmytro Khrystycha ponownie okazała się silniejsza od przeciwnika i nie straciła bramki - tym razem pokonała Chiny 9:0.

Nasi rodacy strzelili cztery gole w pierwszej tercji i właściwie przesądzili o wyniku meczu. Niebiesko-żółci dołożyli dwa gole w drugich 20 minutach, a w ostatniej tercji trafili do bramki przeciwników jeszcze trzykrotnie.

W ciągu 60 minut gry Ukraińcy oddali 50 strzałów, pozwalając Chińczykom na niepokojenie naszego bramkarza Eduarda Zakharchenki tylko siedem razy. Trzech graczy w zespole Khrystycha zdobyło dwie bramki na raz - Vitaliy Lyalka, Oleksandr Peresunko i Ihor Merezhko. Oleksii Vorona, Andrii Denyskin i Pylyp Pangelov-Yuldashev zdobyli po jednym golu.

Ukraińcy są na szczycie tabeli mistrzostw z trzema zwycięstwami w trzech rundach i łącznym wynikiem 21:0. W środę, 1 maja, nasi hokeiści zagrają z Hiszpanami (początek o 12:30 czasu kijowskiego).

Natomiast w ostatnim dniu rozgrywek, 3 maja, niebiesko-żółci podejmą Litwinów. Najprawdopodobniej starcie z gospodarzami turnieju zadecyduje o tym, kto zdobędzie mistrzostwo i awansuje o klasę wyżej.