Ukraina odniosła drugie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie. Wideo

Mecz odbył się na Litwie

Reprezentacja Ukrainy w hokeju na lodzie pokonała Holandię w drugiej rundzie Mistrzostw Świata IIHF w Dywizji IB (trzecia najsilniejsza dywizja hokejowa). Mecz w Wilnie na Litwie zakończył się wynikiem 4:0.

Podobnie jak w meczu otwarcia z Estonią, Ukraińcy pokazali imponującą różnicę klas, która zaowocowała czterema bramkami.

W pierwszej tercji Pyłyp Pangełow-Jułdaszow zdobył bramkę w przewadze, a Igor Merezhko strzelił gola.

Wiktor Zacharow zdobył bramkę w trzecich dwudziestu minutach, a Ołeksandr Peresunko zakończył mecz.

Należy zauważyć, że dzień wcześniej podopieczni Dmytra Chrystycza zdobyli 8 bramek bez odpowiedzi przeciwko Estonii.

Zgodnie z zasadami awansu (Dywizja IA), nasza drużyna musi wygrać grupę z Estonią, Litwą, Chinami, Hiszpanią i Holandią.

Żółto-niebiescy swój kolejny mecz rozegrają 30 kwietnia przeciwko Chinom.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

'Stanowisko Chin jest spójne': Xi Jinping wydał oświadczenie w sprawie wojny na Ukrainie na spotkaniu z Putinem

"Stanowisko Chin jest spójne": Xi Jinping wydał oświadczenie w sprawie wojny na Ukrainie na spotkaniu z Putinem

Chiński przywódca wezwał do poszanowania suwerenności i integralności terytorialnej wszystkich krajów
Jak sprawić, by łazienka była naprawdę czysta: trzy podstawowe zasady