English
русский
Українська

Trending:

Ukraina pokonuje Anglię w eliminacjach Euro U-21, zdobywając zwycięską bramkę w ostatnim ataku. Wideo

Ukraińska "młodzieżówka" pokonała Anglię

Młodzieżowa reprezentacja Ukrainy odniosła fantastyczne zwycięstwo nad Anglią w trzecim meczu turnieju kwalifikacyjnego do Mistrzostw Europy 2025. Podopieczni trenera Unaia Melhosa wyrwali trzy punkty aktualnym zwycięzcom mistrzostw kontynentu w ostatniej doliczonej minucie w Koszycach na Słowacji - 3:2.

Ukraińcy mieli ciężko przez pierwsze pół godziny gry - nominalni goście przejęli inicjatywę i pozbawili przeciwnika piłki. W 31. minucie Niebiesko-żółci wyprowadzili jednak wzorowy kontratak, który celnym strzałem wykończył Nazarij Wołoszyn z Dynama.

Co więcej, tuż przed gwizdkiem kończącym połowę Ukraińcy zdołali podwoić swoje prowadzenie. Pomocnik Mariupola Oleh Oczeretko, ku zaskoczeniu wszystkich, zdecydował się na bezpośredni rzut wolny z ostrego kąta, na który angielski bramkarz nie był gotowy - 2-0.

W drugiej połowie Anglicy rzucili się do ataku i zdobyli jedną bramkę w połowie 45. minuty. W samej końcówce meczu obrońca West Hamu Aaron Crosswell wydawał się ratować swój zespół przed porażką dzięki dobrze wycelowanej główce.

Jednak w 90+4. minucie podopieczni Melgosa złapali przeciwnika na błędzie w środku pola, wyprowadzili kontratak, a napastnik Lwów Ruch Illia Kwasnica z 13 metrów wpakował piłkę w daleki róg. Tym samym nasza drużyna wygrała i znalazła się na szczycie grupy kwalifikacyjnej.

Ukraińcy swój kolejny mecz rozegrają 17 listopada, kiedy to zmierzą się z Luksemburgiem.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, reprezentacja Ukrainy pokonała drużynę Macedonii Północnej w eliminacjach Euro 2024, strzelając przepiękną bramkę z 40 metrów.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale Ob oz. UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !