"Mieli szczęście. Nadal jestem w szoku": Islandzki piłkarz komentuje porażkę z Ukrainą

Gretarsson (nr 18) reaguje na porażkę we Wrocławiu

Islandzki pomocnik Daniel Leo Gretarsson wyraził przekonanie, że Ukraina wygrała dzięki szczęściu w finale play-off Euro 2024. 28-letni piłkarz zauważył, że jemu i jego kolegom z drużyny udało się bardzo dobrze bronić, a końcowy wynik (1-2) był dla nich prawdziwym szokiem.

Gretarsson powiedział o tym w komentarzu dla portalu mbl.is, podsumowując wynik meczu we Wrocławiu. Zawodnik gości dodał, że mecz z Ukrainą był jednym z najważniejszych w jego karierze, dlatego niezwykle trudno było pogodzić się z porażką w nim, gdyż Niebiesko-żółci nie stworzyli sobie wielu okazji bramkowych.

Gretarsson (nr 18, po prawej) po meczu
Hryhorii Sudakow i Mychajło Mudryk świętują gola

"To nie jest to, co planowaliśmy. Chcieliśmy pojechać na Mistrzostwa Europy, ale tak się dzisiaj nie stało. Nie stworzyli nam wielu szans, więc myślę, że mieli po prostu szczęście. My mieliśmy swoje szanse. Kiedy mieli piłkę, nie stworzyli zbyt wiele. Czuliśmy się dobrze w obronie. To jeden z najważniejszych meczów w karierze i trudno zaakceptować ten wynik. Chłopaki wciąż są w szoku" - powiedział Gretarsson.

Reprezentacja Ukrainy po zwycięstwie nad Islandią

Należy zauważyć, że trener reprezentacji Ukrainy Serhij Rebrow szczerze opowiedział o tym, co dział o się w szatni drużyny w przerwie meczu z Islandią. Ze swojej strony pomocnik gości Jon Dagur Thorsteinnsson nazwał porażkę Ukrainy najbardziej bolesną w swojej karierze, a bramkę Mychajła Mudryka w 84. minucie nazwał zabójczą dla swojej drużyny.

Grupy Euro 2024

Jak donosi OBOZ.UA, ustalono wszystkich uczestników Mistrzostw Europy 2024 w Niemczech oraz rywali reprezentacji Ukrainy. Wiadomo również, ile Ukraina zarobiła za dotarcie do mistrzostw.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Pieczone skrzydełka z kurczaka w panierce: w czym marynować