Currency

Zwycięzca Wimbledonu 2024 został wyłoniony

Mecz trwał nieco ponad godzinę

Hiszpański tenisista Carlos Alcaraz (ATP #3) wygrał Wimbledon 2024, broniąc zeszłorocznego tytułu. W meczu finałowym 21-latek pochodzący z Murcji pokonał Serba Novaka Djokovica (ATP #2) 6:2, 6:2, 7:6 (7:4).

Mecz trwał nieco ponad godzinę. 37-letni Djokovic nie wyglądał w tym meczu jak dawniej i nie był w stanie rywalizować z młodszym przeciwnikiem. Novakowi udało się narzucić walkę w pierwszym gemie pierwszego seta. Alcaraz zdołał przełamać dopiero przy piątej próbie, obejmując prowadzenie 1-0.

Następnie na korcie rozpoczęła się rutyna. Światowy numer trzy z łatwością objął prowadzenie 5-1, a następnie wygrał seta przy drugiej próbie.

Podobny scenariusz powtórzył się w drugim gemie, kiedy Djokovic zaczął od przegranego serwisu i przegrał seta.

W trzeciej partii Serb "obudził się". Na korcie toczyła się wyrównana walka, która zakończyła się dopiero w tie breaku.

Hiszpański tenisista stał się dziewiątym graczem w Open Era, który obronił tytuł na trawiastych kortach głównych. Carlos Alcaraz wygrał czwarty z czterech rozegranych przez siebie finałów Wielkiego Szlema.

Alcaraz powtórzył osiągnięcie swojego rodaka Rafaela Nadala, który również dwukrotnie został mistrzem Wimbledonu.

W 2008 i 2010 roku został czwartym tenisistą w erze Open, który zdobył cztery tytuły wielkoszlemowe w wieku 21 lat i mniej.

Mats Wilander, Björn Borg i Boris Becker zdołali tego dokonać w przeszłości, według BTU.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

BMW 2 Gran Coupe

Praktyczna nowość: najtańszy sedan BMW pokazany w szczegółach

Seria 2 Gran Coupe ma bardzo stylowy wygląd
100-letni były prezydent USA głosuje wcześnie na Harrisa - NYT

Carter jest pierwszym prezydentem USA, który dożył 100 lat
Chevrolet Bolt

Kiedy pojawi się niedrogi rywal Chevroleta Nissan Leaf: model jest prawie gotowy