Currency

Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej przegrała z Irakiem w historycznym meczu na początku Igrzysk Olimpijskich 2024. Wideo.

Nasza drużyna rozegrała pierwszy mecz na Igrzyskach Olimpijskich 2024

Olimpijska reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej doznała niespodziewanej porażki z Irakiem w 1. rundzie Igrzysk Olimpijskich 2024. Mecz na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Etienne zakończył się wynikiem 1-2. Po raz pierwszy w historii Ukraina wzięła udział w olimpijskim turnieju piłkarskim.

Po przegapieniu niebezpiecznego momentu w meczu otwarcia, kiedy iraccy piłkarze prowadzili 4 do 2 po golu Fesyuna, Ukraina całkowicie przejęła inicjatywę w drugiej połowie.

Ciągle przemieszczając się, nasi rodacy nieustannie szukali wolnych obszarów na boisku, aby otworzyć szczelną iracką obronę. Przeciwnik dał z siebie wszystko w obronie, zmuszając ich do rozgrywania piłki przez długi czas na obrzeżach pola karnego, ale nie robiąc żadnych poważnych postępów.

Irak nawet nie próbował uciec do kontrataku, dlatego pierwsze 45 minut zamieniło się w niemal jeden ciągły atak naszych zawodników.

Ukraina górowała nad przeciwnikiem we wszystkich wskaźnikach statystycznych, ale nie zdołała przełożyć tej przewagi na bramki w pierwszej połowie.

Po przerwie żółto-niebiescy zdołali otworzyć iracką bramkę. Po rzucie wolnym strzelał Batagov, bramkarz zdążył zareagować, piłka odbiła się do Rybczyńskiego, który nie pozostawił szans irackiemu golkiperowi.

Zwycięski wynik utrzymywał się przez 4 minuty. W pierwszym ataku reprezentacja Iraku z trudem wywalczyła rzut karny. Z jakiegoś powodu Maksym Tałowierow położył ręce na plecach przeciwnika w jego polu karnym. Iracki zawodnik wyleciał jak z katapulty, dając sudańskiemu arbitrowi powód do odgwizdania złamania przepisów.

Ayman Hussein strzelił gola z rzutu karnego z 11 metrów, pokonując Kyrylo Fesyuna.

Ten epizod psychicznie przybił Ukraińców, którzy nie mogli dojść do siebie i powrócić do dynamiki, jaką prezentowali przez całą pierwszą połowę.

W 75. minucie Ali Jasim, który wszedł jako zmiennik, zszokował ukraińskich kibiców, strzelając najbardziej nielogiczną bramkę z możliwych.

Irak U-23 - Ukraina U-23 2: 1 (0: 0, 2: 1)

Gole: 0: 1 - 53 Rubczyński, 1: 1 - 57, karny Hussein, 2: 1 - 75 Ali Yasim.

Ukraina U-23 - Fesyun, Krupski, Tałowierow (Saluk, 73), Batagow, Martyniuk, Chlań, Bragaru (Sych, 73), Rubzyński, Mychajłenko (Fedor, 73), Kryskiw (Oczeretko, 79), Sikan (Krasnopir, 80).

Ostrzeżenia: Kryskiw (26), Tałowierow (56), Bragaru (56), Razetim (90+13).

Drużyna Ruslana Rotana swój kolejny mecz rozegra 27 lipca z Marokiem. Afrykanie odnieśli skandaliczne zwycięstwo nad Argentyną w 1. rundzie.

Tylko sprawdzone informacje na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

BMW 2 Gran Coupe

Praktyczna nowość: najtańszy sedan BMW pokazany w szczegółach

Seria 2 Gran Coupe ma bardzo stylowy wygląd
100-letni były prezydent USA głosuje wcześnie na Harrisa - NYT

Carter jest pierwszym prezydentem USA, który dożył 100 lat
Chevrolet Bolt

Kiedy pojawi się niedrogi rywal Chevroleta Nissan Leaf: model jest prawie gotowy