Drużyny narodowe Kazachstanu i Słowacji zorganizowały masową bójkę na Mistrzostwach Świata. Wideo

Mecz zakończył się wynikiem 6: 2

Mistrzostwa Świata w hokeju na lodzie, które odbywają się w Czechach od 10 do 24 maja, upłynęły pod znakiem potężnej bijatyki. Reprezentacje Kazachstanu i Słowacji postanowiły sprawdzić, kto jest silniejszy nie tylko w hokeju, ale także w boksie.

W 16. minucie drugiej tercji Słowacy wyprowadzili kontratak, który wykończył Juraj Słafkowski. Kazachski bramkarz zasłonił krążek pułapką po strzale, ale słowacki napastnik próbował wybić go kijem, trafiając w rękę golkipera.

Artem Korolew  stanął w obronie swojego kolegi z drużyny z Kazachstanu, rzucając przeciwnika na bramkę i zaczynając go bić. Słowak Tomas Tatar i Kazach Temirlan Gaitamirow rzucili się na pomoc swoim rodakom, również rozpoczynając walkę, ale między sobą.

W rezultacie sędzia musiał usunąć dwóch zawodników z każdej drużyny, ale nie miało to wpływu na wynik.

Kazachstan przegrał 2-6 i spadł na 6. miejsce w klasyfikacji. Słowacja jest na trzecim miejscu.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, 11 maja reprezentacje Finlandii i Czech zaprezentowały najnudniejszy mecz dnia otwarcia Mistrzostw Świata 2024. Hokeiści nie zadowolili kibiców nie tylko widowiskową grą, ale nawet bramkami zdobytymi w regulaminowym czasie gry, kończąc 60 minut z nietypowym w hokeju wynikiem - 0:0.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !