Currency

Reprezentacja Francji w piłce nożnej strzeliła najszybszego gola w historii. Wideo

Mecz zakończył się wynikiem 1-3

Napastnik PSG Bradley Barcola strzelił najszybszego gola w historii reprezentacji Francji. 22-latek strzelił gola przeciwko Włochom w 1. kolejce Ligi Narodów w Dywizji A w 13. sekundzie meczu.

Włosi rozpoczęli od środka boiska i zdołali wykonać kilka podań. Piłka trafiła do Giovanniego Di Lorenzo, który był naciskany przez Barcę. Francuz był w stanie przechwycić okrągłą piłkę, uciec obrońcom i otworzyć wynik celnym strzałem.

Barca zadebiutował dla Francji na Mistrzostwach Europy 2024, ale nie strzelił gola w turnieju. Jego celny strzał przeciwko Włochom był jego pierwszym golem w oficjalnych meczach.

Stats Foot potwierdziło, że to uderzenie jest rekordowe dla Francji.

Warto zauważyć, że gol Barcy nie przyniósł zwycięstwa. Już w 30. minucie Federico Dimarco zamknął wspaniałą kombinację Włochów.

W drugiej połowie Frattesi i Raspadori ustalili końcowy wynik na 3-1. Było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Włochów nad Francuzami od 70 lat. Ostatni raz Azzurri wygrali we Francji w 1954 roku.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!