Currency

Switolina odpada z Igrzysk Olimpijskich 2024

Trzecia rozstawiona Ukrainka Elina Switolina (WTA #31) przegrała w trzech setach z Czeszką Barborą Krejcikovą (WTA #10), aktualną mistrzynią Wimbledonu 2024. Mecz na Igrzyskach Olimpijskich 2024 zakończył się wynikiem 6:7 (5:7), 6:2, 4:6

Elina prowadziła 3:0 w pierwszym secie, ale nie było to łatwe zwycięstwo. Czeska tenisistka podkręciła tempo i wygrała tie breaka.

W drugiej partii, przy wyniku 1:1 i przegranej 15:40, Elina podkręciła tempo i nie pozostawiła przeciwniczce żadnych szans. Drugi kluczowy moment nastąpił przy stanie 4:2, kiedy Krejcikova popełniła podwójny błąd przy podaniu.

Trzeci set upłynął pod znakiem dramatycznej walki. Ukrainka ponownie prowadziła 2:1, ale przegrała w czwartym gemie.

Jak wcześniej informował OBOZ.UA, Switolina pokonała rozstawioną z nr 6 Jessicę Pegulę w drugiej rundzie turnieju. Po przegraniu pierwszego seta, nasza rodaczka zdołała odwrócić losy spotkania i wygrać mecz w trzech partiach - 4:6, 6:1, 6:3.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ.UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki !

Ukryty klejnot Europy: mały kraj został uznany za najlepszy dla turystów

Ten mały kraj, często pomijany przez turystów, szybko zyskuje uznanie jako najlepszy ukryty klejnot Europy.
Najpotężniejsze samochody na świecie: 10 najlepszych modeli