Superkampania: zwycięzca sprintu na 4. etapie Pucharu Świata w biathlonie został wyłoniony w fantastycznym finale

Braisaz-Bouchet wygrywa sprint kobiet w Oberhofie

Bieg sprinterski kobiet na czwartym etapie Pucharu Świata w biathlonie, który rozpoczął się 5 stycznia w niemieckim Oberhofie, zakończył się zwycięstwem liderki klasyfikacji generalnej Justine Braisaz-Bouchet z Francji. Reprezentantka drużyny Gallic Roosters wygrała wyścig pomimo dwóch nieudanych startów i znacznej różnicy między liderami.

Wyścig odbywał się w trudnych warunkach pogodowych - Niemcy doświadczyły ciepłej pogody, co doprowadziło do niemal całkowitego braku śniegu. Ponadto biathlonistom od czasu do czasu przeszkadzał lekki deszcz. Spowodowało to, że wielu zawodników nie było w stanie oddać celnego strzału na linii ognia.

Justine Braisaz-Bouchet
Trudne warunki pogodowe w Oberhofie

Braisaz-Bouchet zdołała już dwukrotnie spudłować. Przez to spadła na 33. pozycję i znalazła się 48 sekund za liderkami. Francuzka nie poddała się jednak. Dzięki trafieniu pięciu celów na pięć w strzelaniu z pozycji stojącej, była w stanie wyprzedzić wszystkie rywalki, pokonując 7,5 kilometra w 22 minuty i 43 sekundy.

Anastasija Merkuszyna

Franziska Proys z Niemiec zajęła drugie miejsce, a inna Francuzka, Sophie Chauvet, zdobyła brąz. Obie zwyciężczynie straciły do Brez mniej niż pięć sekund. Najlepsza wśród Ukrainek była Anastasija Merkuszyna, która była 1 minutę i 45 sekund za zwyciężczynią, zajmując ostatnie 27. miejsce.

Wyniki sprintu kobiet w Oberhofie

Jak poinformował OBOZ.UA, historyczne wydarzenie spotkało ukraińskiego biathlonistę Witalija Mandzina na czwartym etapie Pucharu Świata.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na kanale OBOZ.UA Telegram i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!