Mudryk wszedł do wyjściowego składu i wywalczył rzut karny w wygranym przez Chelsea meczu

Moment ten miał miejsce w drugiej połowie

Ukraiński pomocnik Chelsea Mychajło Mudryk rozegrał świetny mecz u siebie w 14. kolejce angielskiej Premier League przeciwko Brighton. 22-letni zawodnik reprezentacji Ukrainy wszedł do wyjściowego składu i w drugiej połowie wywalczył rzut karny.

W 65. minucie Mychajło uciekał jeden na jednego z bramkarzem, ale został powalony przez obrońcę.

Po obejrzeniu powtórki wideo sędzia główny Craig Pawson przyznał rzut karny z 11 metrów, który został zamieniony przez Argentyńczyka Enzo Fernandeza.

W 81. minucie Ukrainiec został zastąpiony przez Albańczyka Armando Brocha. Później The Blues stracili bramkę, ale mimo to zdołali utrzymać zwycięski wynik 3-2.

Jak poinformował OBOZ.UA, 21 października Mudryk zdobył swoją drugą bramkę dla londyńskiego klubu. Nasz rodak zaliczył fantastyczne traf ienie w meczu 9. kolejki angielskiej Premier League przeciwko Arsenalowi (2:2). W meczu tym wywalczył również rzut karny dla Chelsea.

Mudryk dołączył do Chelsea w styczniu tego roku za kwotę 100 milionów euro. Od tego czasu wziął udział w 25 meczach we wszystkich rozgrywkach, zaliczając dwie asysty.

Ponadto, 2 października Mychajło strzelił swoją debiutancką bramkę dla The Blues. Wówczas, w 7. kolejce angielskiej Premier League, nasz rodak strzelił gola przeciwko Fulham.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!