Zawodnik Manchesteru United zdobył fenomenalną bramkę ze środka pola w derbach z Liverpoolem. Wideo

Fernandes strzelił gola dla Liverpoolu

Portugalski pomocnik Bruno Fernandes stał się jednym z bohaterów klasycznego meczu angielskiej piłki nożnej pomiędzy Manchesterem United a Liverpoolem. Zawodnik Czerwonych Diabłów wyrównał w meczu 32. kolejki Premier League fenomenalnym strzałem niemal ze środka boiska.

Spotkanie odbyło się dzień wcześniej na stadionie Old Trafford, gdzie drużyna gospodarzy po prostu zawiodła w pierwszej połowie. Liverpool otworzył wynik w 23. minucie, podczas gdy piłkarze United nie oddali przed przerwą ani jednego celnego strzału na bramkę.

Początek drugiej połowy był mylący dla przyjezdnych. W pewnym momencie obrońca Jarell Quanza niechlujnie podał do swojego partnera. Fernandes wykorzystał ten błąd.

Portugalczyk z United zobaczył, że bramkarz rywali wyszedł z bramki, mając nadzieję na ogranie obrońców. Bruno ocenił sytuację w ułamku sekundy i jednym dotknięciem przechwycił piłkę i posłał ją dokładnie w róg z 50 metrów.

Co ciekawe, po tej bramce gospodarze objęli prowadzenie po świetnym uderzeniu Cobbiego Mayne'a. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 83. minucie, kiedy United złamali przepisy w swoim polu karnym, a Mohamed Salah wykorzystał rzut karny - 2-2.

Liverpool zdobył punkt, aby zrównać się z londyńskim Arsenalem w klasyfikacji, ale jest za nimi pod względem różnicy bramek.

Jak donosi OBOZ.UA, ukraiński bramkarz Anatolij Trubin stracił bramkę w 49. sekundzie derbów Portugalii pomiędzy Benficą a Porto.

Tylko zweryfikowane informacje są dostępne na naszym kanale Telegram OBOZ.UA i Viber. Nie daj się nabrać na podróbki!

Paznokcie w kropki, jajka i króliki. 7 stylowych pomysłów na wielkanocny manicure